A Gyermekgyógyászati Intézet oktató munkája rendkívül sokrétű. Az ÁOK, a FOK, a gyógyszerész valamint a gyógytornász szak keretében folyik az általános csecsemő- és gyermekgyógyászati tantárgy oktatása.
Általános orvosképzés
Az V. évfolyam hallgatói részére mindkét félévben oktatjuk a csecsemő- és gyermekgyógyászatot. Az első félév végén gyakorlati vizsgát, a második félév végén kollokviumi vizsgát tesznek a hallgatók. Az V. év folyamán a tantermi előadásokon túl gyakorlatok tartására kerül sor, ahol „betegközelbe” kerülnek a hallgatók, valamint kreditkurzusokon vehetnek részt, ahol eset- és témafeldolgozások során mélyíthetik tudásukat a szakma iránt érdeklődő fiatalok.
A VI. évfolyam a szigorló év, mely során 7 hetes, 210 órás kötelező gyermekgyógyászati gyakorlaton vesznek részt az orvosjelöltek az intézet különböző osztályain. A korábban megszerzett elméleti tudásukat mélyíthetik ennek során, melynek leteltekor gyakorlati és szóbeli szigorlati vizsgán adnak számot felkészültségükről.
Fogorvosképzés
A fogorvostan hallgatók gyermekgyógyászati elméleti és gyakorlati oktatása az V. évfolyam első félévben történik, a számonkérés kollokvium formájában van.
Gyógytornász szak
A hallgatók elméleti oktatásban részesülnek csecsemő- és gyermekgyógyászati tantárgyból, és kollokviumi vizsgát tesznek.
Gyógyszerész szak
A IV. éves gyógyszerész hallgatók gyermekgyógyászati oktatása átoktatás formájában a klinikai alapismeretek témakörében történik, különös gondot fordítva a gyermekek gyógyszeradagolás sajátosságaira.
Térítéses
A térítéses képzés szerves részét képezi az általános orvoskaron az V. évfolyam mindkét félévében a csecsemő- és gyermekgyógyászat oktatása, illetve gyakorlat tartása. A számonkérés szintén kollokvium formájában történik. A szigorló évben szintén 7 hét a kötelező gyermekgyógyászati gyakorlat, melyet az intézet osztályain forgó rendszerben töltenek, ezt követően pedig szigorlati vizsgát tesznek.
A térítéses fogorvosképzés népszerűségét mutatja, hogy egyre több külföldi hallgató választja ezt a szakmát. Számukra a csecsemő- és gyermekgyógyászati elméleti és gyakorlati tematika angol nyelven történő oktatása szintén az V. év során történik.
Posztgraduális képzés
Ph.D.
Klinikánk aktívan részt vesz a Ph.D. képzésben is. Kurzusaink során az érdeklődők betekintést nyernek a gyermekgyógyászat speciális területeibe (neonatológia, hematológia-onkológia, klinikai genetika, pulmonológia, gyermekkardiológia). Az aktuális kurzuslista elérhető a tanulmányi osztály Ph.D. irodájában.
Továbbképző tanfolyamok
A graduális képzésen felül tevékenyen részt veszünk a rezidensképzésben, valamint a szakorvos képzésben. Kötelező szinten tartó-, illetve szakma szerinti továbbképző tanfolyamokat tartunk a gyermekgyógyász szakorvosok, gyermeksebészek, valamint az érdeklődő házi gyermekorvosok részére, szakképzési tanfolyamokat és Rezidens Fórumokat szervezünk a szakorvosjelöltek számára.
Aktuális félévi tanfolyamaink az OFTEX.hu portálon érhetőek el, ahol várjuk jelentkezésüket a megadott határidőig.